Dijital Ajans Nedir?

Çok uzak değil; bundan on beş-yirmi yıl öncesine kadar hayatımızda sadece geleneksel mecralar olarak adlandırdığımız televizyon, radyo ve basılı mecralar vardı. Bu mecraların ortak özelliği hepsinin tek yönlü olmasıydı; yani yalnızca yayıncıdan tüketiciye mesaj iletiliyor, ancak bu mesajın tam olarak kim tarafından görüldüğü, kaç kez görüldüğü ya da satın alma davranışına ne kadarlık bir oranda katkısının olduğu bilinemiyordu.

dijital_ajans

Türkiye’nin neredeyse yarısı aktif internet kullanıcısı

 

Hayatımıza internetin girmesiyle birlikte, pazarlama iletişimi alanında da bütün ezberler bozuldu desek yeridir. Artık markalar, sadece reklamını kimlerin gördüğünü takip edebilmekle kalmıyor bir de müşteriden gelen eleştirileri tüm dünyanın gözü önünde cevaplamak zorunda kalıyor! Bu durum haliyle firmaları yoğun bir müşteri memnuniyeti sağlama çabasına ve kalite standartlarını yükseltmeye zorluyor.

Veee…

 

Babil Kulesi, Dijital Ajans yönüyle de müşterilerinin yeni mecralarda daha aktif ve etkin şekilde rol almasını sağlıyor. Yalnızca “Facebook’a reklam verdik” cümlesinden ibaret zannedilen dijital reklamcılığı olması gereken kapsamlı noktaya taşıyan Babil Kulesi, ilk bakışta pek çok girişimcinin bilmediği önemli başlıkları tek çatı altında topluyor. Bu başlıklar arasında; kriz senaryoları ve çözümleri üretmek, zor müşteriler ile mücadele yöntemleri geliştirmek, yıllık medya planları yapmak, sosyal medya yönetimi gibi pek çok hizmet yer alıyor.

 

Raporlama aşaması ise tüm bu çalışmaların sonucunda kendinizi hedef kitlenize doğru ifade ettiğinizden emin olmanızı sağlıyor; kimler reklamınızı izledi, kaç kişi tıkladı, tıklayanlar kaç yaş aralığında, hatta onların da diğer ilgi alanları ne, artık hepsi elinizin altında! Babil Kulesi’nin sürprizlere yer bırakmayan çalışma şekli sayesinde, dijital dünyanın kaygan zemininde markanızın emin ellerde olduğundan eminsiniz.

Örnek İşlerimiz

Vakit Kaybetmeyin Hemen Teklifinizi Alın!