Explain Video Nedir?

Grafik tasarım dünyasında “Infographic” adını verdiğimiz, bilgileri daha hızlı ve daha kolay anlaşılır şekilde görsel dile dönüştüren tasarımların bir adım ötesi, “Explain Video” yani “Açıklayıcı Video”oldu.

explain-video

Video İçerikler Tıklanma Oranını %65 Arttırıyor!

 

Explain Video, metin ile anlatılması güç olan bilgileri hedef kitleye çok daha eğlenceli ve ilgi çekici şekilde aktaran bir tür animasyon diyebiliriz. Zaten bir mesajın iletilmesinde görselleştirmenin önemi tartışılmazken bir de bu görselliğin hareketli, sesli ve müzikli olduğu düşünülürse Explain Video’ların ne kadar etkili olduğu daha iyi anlaşılır.

Veee…

 

Babil Kulesi, verdiği hizmet ya da ürettiği ürünlerin yapısı, nasıl kullanıldığı, nasıl çalıştığı gibi konularda tüketicisini bilgilendirmek isteyen, kurumsal sunumlarını daha etkili hale dönüştürmeye ihtiyaç duyan firmalara Explain Video’lar hazırlar. Motion Graphic ve Grafik Tasarım uzmanlığı alt yapısı gerektiren bu yeni nesil alanda yapılan tüm çalışmalar, daha sonra sosyal medyada en çok tıklanan, sonuna kadar izlenen ve paylaşılan içeriklere dönüşür.

Örnek İşlerimiz

Vakit Kaybetmeyin Hemen Teklifinizi Alın!