Marka Yaratma – Marka Yönetme Nedir?

Pek çok firma sahibi, marka yaratmanın ve yönetmenin önemi konusunda yeterince bilgiye sahip olmadığı için iletişim faaliyetlerinin tutarlılığını sağlamakta zorluk yaşar. Genelde iş en kritik aşamaya geldiğinde yana yakıla bir ajans arayışına düşülür ve ortaya günü kurtaran ama sürekliliği olmayan, etkisiz, kalitesiz işler çıkarılır.

 

Halbuki marka yaratma ve yönetme işi tüm iletişim faaliyetlerinin temel taşıdır. Düşünün; bu yazıyı okuyan bir birey olarak siz de bir isme, kimlik kartına, saç ve göz rengine, en sevdiğiniz müzik türüne, davranışlara ve kişisel değerlere sahipsiniz. Aynı şekilde, markanızı da bir birey gibi görerek onun sektördeki algısına yön verecek bir marka kimliği oluşturmanız şart.

marka-yaratma

Markanızın da Bir Kişiliği Olduğunu Unutmayın!

 

Bir ürünü ya da hizmeti marka olarak tanımlayıp tanımlayamadığımıza göre satın alma davranışlarımızda çok büyük değişiklikler olur. Marka imajına ve kimliğine sahip olmak, tüketici karşısında çok daha kendinden emin bir duruş sergilemenize ve onların güvenini kazanmanıza olanak tanır. Reklam kampanyalarından basın toplantılarına kadar yapacağınız her türlü kurumsal iletişim faaliyetinde bu kimliği temel alarak hareket etmek sizin de işlerinizin daha hızlı ve sorunsuz yürümesini sağlar. Çalışanlarınızın kurum aidiyeti duygusu kazanmasına yardımcı olur; bu durum müşteri memnuniyetinde kalite standartlarının yakalanmasına kadar yansır.

Veee…

 

Özetle, marka yaratma ve yönetme çalışmalarının değerine paha biçemiyoruz; işte bu nedenle size ve çözüm sunma potansiyelimiz olan diğer tüm firmalara ısrarla neden bu çalışmaya zaman ve bütçe ayırmaları gerektiğini anlatıyoruz. Babil Kulesi olarak marka yaratma ve yönetme işine yıllarını vermiş, sektörü ve ihtiyaçlarını çok iyi tanıyan uzman kadromuzla size özel proje oluşturuyoruz. Sunacağımız proje ile marka kimliği, marka imajı, marka algısı, marka konumlandırma, rakip marka analizi, marka değerleri, marka misyon ve vizyonu, marka ses tonu ve iletişim dili gibi alanlarda tam kapsamlı çözüm sunuyoruz.

Örnek İşlerimiz

Vakit Kaybetmeyin Hemen Teklifinizi Alın!